KalDer Mentor - Menti Programı Başvuruları Başladı!

15.04.2022

Üniversite 3. ve 4. sınıfa giden GençKal üyesiyseniz alanında uzman KalDer gönüllü mentorlerinden rehberlik almak istiyorsanız 1 dk'lık videolu paylaşımınızı bize gönderin. 

Son Başvuru Tarihi: 28 Nisan 2022

Başvuru Formu: https://forms.gle/MmPd7ft4ztqEPBYd7

Mentörlük Nedir?

Mentörlük; belirli bir deneyim, bilgi birikimi, beceri veya uzmanlığa sahip bir kişinin, danışana (mentiye) kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek için yol göstermesi, akıl hocalığı yapmasıdır. GençKal Mentörlük ilişkisinin temel unsuru, mentör ve menti arasındaki sistematik, hedefe yönelik, gelişimi amaçlayan kişisel konuşmalar biçimindeki değişimdir.

Mentör’ün Rolü Nedir?

İş hayatına yeni katılacak, hedeflerini henüz belirlememiş GençKal üyelerinin yol göstericisi rolünü üstlenen mentör; bir danışman, bilgi aktarıcısı ve destekleyicidir. Buna ek olarak, mentinin güçlü yönlerini görmesini sağlar, onunla yeni davranış kalıpları uygular ve yeni fikirlerini ve planlarını teşvik eder. Diğer görevlerin yanı sıra, yapıcı eleştiri şeklinde geri bildirim sağlar ve mentinin kişisel gelişimini destekler.

Menti’nin Rolü Nedir?

GençKal içinden mesleki ve kişisel hedeflerine göre seçilen menti, kendisine kişisel danışman olarak atanan mentordan yararlanır. Menti, karşılıklı randevuları ayarlar ve mentor ile iletişim halinde kalır. Gerekli özerklikle, üzerinde çalıştığı şeyi akıl hocasıyla birlikte uygular.

 

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...