27.10.2022 - 27.10.2022

Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı

Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı düzenlenmekte, Kalite Çemberleri ve Kaizen konusunda ödül verilmektedir. 

09.06.2022 - 09.06.2022

İnsan Kaynakları Kongresi

Kurumlarda değişimin yönetilmesi, yönetim kalitesinin içselleştirilmesi çalışanların katılımı ve katkıları ile mümkün olmaktadır. Ayrıca rekabetçi kurumlar fark yaratabilmek için çalışanlarının yeteneklerini, becerileri ve performanslarını en üst düzeyde kullanmalarını talep etmektedir. Türkiye Kalite Derneği-KalDer, iş yaşamındaki profesyonellerin gelişim ve öğrenmesine katkı vererek, ülkenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla pek çok farklı faaliyetlerinin içinde önemli bir yer tutan İnsan Kaynakları Kongreleri düzenlemektedir. EFQM Modelinin önemli kriterlerinden bir olan “Çalışanlar” kriterinin temel unsurlarını her yıl farklı bir ana tema çerçevesinde bu kongrede ele alınmaktadır. Türkiye’nin öncü kurumlarının üst düzey yöneticileri kongreye davet edilerek birikimlerini katılımcılara aktarma olanağı sağlanmaktadır. Ankara ve çevre illerdeki İnsan Kaynakları Profesyonellerine ufuk açıcı bir etkinlik organize edilmektedir.

         

09.05.2022 - 15.07.2022

Fotoğraf Yarışması

KalDer Ankara Şubesi "Ekip Çalışması" temalı fotoğraf yarışması.

23.03.2022 - 24.03.2022

Kamu Kalite Sempozyumu

Türkiye Kalite Derneği-KalDer olarak, kurumların yönetim kalitesini yükselterek ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda kamu kuruluşlarında da yönetim kalitesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 2000 yılından bu yana Kamu Kalite Sempozyumu düzenlemekteyiz.

Değişen Dünyada Kamu Yönetimi

COVID-19 pandemisiyle 2020’nin ilk aylarından itibaren küresel ekonominin de benzeri görülmemiş bir şok yaşamasının üzerinden iki yıl geçti. Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği pandeminin hem ekonomik hem de siyasi sonuçları 2022 yılında devam edecek gibi görünmekte. The Economist’in araştırma birimi Economist Intelligence tarafından hazırlanan 2022 özel sayısında pandemi sonrası küresel ekonomiye hangi trendlerin yön vereceği ve 2022’de hangi sektörü nelerin beklediği inceleniyor. Dergide “2022’nin pandemi sonrası yeni normale adaptasyon yılı olacağı” vurgulanıyor. Elbette Türkiye açısından da durum çok farklı değil. 2022 yılı tüm sektörlerin değişen dünyaya uyumlanma yılı olacak. Değişen ve dönüşen Dünya dinamikleri içinde Türk Kamu Yönetimi nasıl pozisyon alıyor? Trendler bize neyi gösteriyor? Devlet, sektörleri nasıl destekleyecek? Organizasyonel dayanıklılığımız bunun için elverişli mi? Dijital bir çağın içindeyken Türkiye’nin pozisyonu nedir? Tüm bu soruların yanıtlarını 23-24 Mart tarihlerinde online platformda “Değişen Dünyada Kamu Yönetimi” ana temasıyla düzenleyeceğimiz 22. Kamu Kalite Sempozyumu’nda bulmayı umuyoruz.

05.01.2022 - 05.01.2022

KalDer Ankara Buluşması

Süre gelen etkinliklerimize bir yenisini daha ekleyerek 2018 yılı itibari ile bölgemizdeki kurum ve kuruluşların birbirlerini daha yakından tanıyabilmeleri, kurumlar arası iletişimi kuvvetlendirebilmek ve yöneticilerin gün içindeki yoğun tempodan ayrılarak keyifle ve verimli vakit geçirebilmeleri adına KalDer Ankara Buluşmaları'nı gerçekleştiriyoruz.

01.11.2021 - 30.11.2021

Dünya Kalite Ayı

Her yıl Kasım ayı dünya çapında kalite farkındalığını arttırmak, devamlı iyileştirme ve performans mükemmellik alanı ve kalite profesyonelliğinin artırılması için Dünya Kalite Ayı olarak kutlanmaktadır.

Destek istemek ve/veya katkı sağlamak için...